Profesyonel Blogcu

Aslında bu yazının başlığı ‘Domainlerimin süresini neden uzattım?‘ şeklindeydi. Sonrasında biraz da Profesyonel Blogcu’dan bahsedeyim diye düşündüm ve başlığı değiştirdim.

Profesyonel Blogcu Mert Erkal’a ait bir blog. Mert Erkal geçtiğimiz yıl tam zamanlı işini bırakarak tam anlamıyla ‘blogger’ olmaya karar vermiş. Daha doğrusu önce ufak ufak adımlarını atmış ve sonrasında işini bırakmış. Daha ayrıntılı bilgi için internet televizyonu Televidyon’a buyrun : Profesyonel Blog Yazarlığı. Profesyonel Blogcu sitesinde ise Türk blog yazarlarıyla deneyimlerini Türkçe olarak paylaşmaya başladı. Profesyonel Blogcu tabi ki Mert Erkal’ın ilk blogu değil. Daha öncesinde İngilizce olarak yazmaya başladığı Search for Blogging var.

Domain yenileme

Mert Erkal’ın İngilizce blogunu okurken biraz eskilerden okumaya başlamıştım ve domaininizi neden uzun süre kayıt etmelisiniz yazısıyla karşılaştım. Yazının içeriğini daha önceden biliyordum aslında ama domainlerimi çok uzun süre kayıt altına almamıştım. Birkaç önemli domainimi 2 yıllığına kaydetmiştim o kadar. Az önce 85$ karşılığında 4 domainimi ikişer yıl, 3 domainimi ise birer yıl daha uzattım. Önceden uzatmış olduklarım 2013 yılına kadar uzamış oldu. Eğer domainleriniz Godaddy’de kayıtlı ise ZINE3 godaddy promosyon kodu kullanarak yaklaşık %30 indirimli domain yenileme yapabilirsiniz.

2 Comment

  1. Volkan says:

    eeee devamı yok mu?

  2. Devamı var mıydı hatırlamıyorum (: sildim fazla yazıyı.

Bir cevap yazın