WordPress Video Eklentisi

WordPress tabanlı sitenizde youtube tarzı sitelerden video yayınlamak istiyorsanız wp-video eklentisi tam size göre. Video eklentisinin kurulumu çok basit. Siteden indirdiğiniz rarlı dosyayı açın ve içindeki wpvideo.php dosyasını “/wp-content/plugins” klasörüne kopyalayın. Daha sonra yönetim paneli -> Eklentilerden eklentiyi etkin hale getirin.

Artık sitenizde video görüntüleyebilirsiniz. Videoyu görüntülemek için yapmanız gereken “<video>Videonun bulunduğu link</video>” kodunu, videoyu görüntülemek istediğiniz yere eklemek.

Eklenti Adı : Wpvideo
Eklenti Anasayfa : Wpvideo
İndirme Linki : Download
Sürüm : 1.10

17 Comment

 1. […] ugursamsa.ugurs.com yazmış tıklayınız […]

 2. Bende bunu arıyordum teşekkür ederim..

 3. Bazı sorunlar çıktı. Tema bozuldu :(

 4. Teşekkürler.

 5. Rica ederim.

 6. Tarık says:

  Teşekkür Ederim..

 7. avşa says:

  herkez diyorki kodu sitediğini yere yapıstırın nereye yapıstırcaz?birde tercihlerde bir ayar yapmamız gereklımı bunlarıda acarsanız konunun yanından memnun olurum

 8. Merhaba avşa,
  Şimdi wordpress ile yazı yazarken yani siteye yeni bir yazı girerken videonun görünmesini istediğin yere etiketlerini ekliyorsun. Tercihlerdeki ayarlar gayet açık. Eğer sayfanda kullanıcının senin sitendeki videoyu indirmesini istiyorsan izin verebiliyorsun ya da kaldırabiliyorsun. Diğer ayarlar tamamen görünümlerle ilgili. Değiştirmezsen sorun olmaz yani.

 9. Erdek says:

  Merhaba ben denedim çalıştı güzel bir eklenti herkeze tavsiye ederim sizede ayrıca teşekkür ederim.

 10. AzraiL says:

  merhaba dediğiniz şekilde eklentiyi kurup panelden aktif edeceğiz. bu kısmı anladım fakat şöyle bir sorum olacak. örneğin bu eklenti sade youtube,dailymotion vs videolar içinmi yoksa bütün videolar için mi sevenload,yahoo vs bütün video linklerini

  “Videonun bulunduğu link” şeklinde eklediğimizde her sitenin videosunu yayınlıyormu?

 11. @Azrail, tüm video siteleri için geçerli bir eklenti..

 12. Serdaar says:

  ekledim olmadı :(

 13. UniqueX says:

  merhaba arkadaşlar ben ekledim fakat videonun görünmesi gereken yerde aynen şu yazıyor

  NOT EMBEDABLE

  yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Not: wp 3,0 kullnıyorum

 14. Merhaba youtube gibi siteler tamamda,

  Megavıdeo
  duckland
  moshare
  stagevu, gibi sitelerin videolarını yaınlamıyor napacaz şimdi?

  Bu eklentinin 2 dosyası vardı biri not defteri orda birşey gözüme çaptı youtube linki vardı içinde dosyanın tüm sitelerin linklerini oraya eklesek acaba olurmu paylaşımı yapan arkadaşım bilgilendirirmisi tam olarak?

 15. Sedat says:

  tşkkürler kardesim

 16. ismail says:

  Merhaba hocam. Ben wp siteme kullanıcılarım tarafından dosya şeklinde atılacak videoların kendiliğinden youtube tarzı embed kodları olmadan site üzerinden yayınlanabileceği yükle yayınla tarzı aynı yutube ve benzerlerinde olduğu gibi bir eklenti arıyorum acaba bu konuda yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

 17. Murat can Korkmaz says:

  Teşekkürler.

Bir cevap yazın