Twitter Nedir?

Twitter, ‘Şu an ne yapıyorsun?’ sorusunun üzerine kurulmuş online servis ya da sosyal mekan olarak açıklanabilir. İlk başlarda pek soğuk bakılsa da zamanla sizi sarıyor ve takipçileriniz arttıkça daha çok paylaşımda bulunuyorsunuz.

Twitter‘a üye olmak için öncelikle kayıt sayfasına gerekli bilgileri girmeniz gerekiyor. Gerçek bilgilerinizi paylaşmanız güzel olacaktır. Dolduracağınız alanların Türkçe’si şu şekilde;

  • full name = tam adınız
  • username = kullanıcı adı
  • password = şifreniz
  • Ayrıca kuralları kabul ettiğinize dair ‘I want the inside scoop—please send me email updates!’ kutucuğunu işaretlemeniz gerekiyor.

Twitter‘da anlık paylaşım yapmak isterseniz, siteye giriş yaptıktan sonra ana sayfadaki ‘What are you doing?‘ yazısının altındaki kutucuğa o an ne yaptığınızı yazıp, update butonuna tıklamak. Twitter üzerinden link, vs. paylaşımları da çok yapılıyor ama ben amacının dışında olduğu için buna karşıyım ve sadece o an ne yaptığımı paylaşmak için kullanıyorum. Sizin de bu şekilde kullanmanızı tavsiye ederim.

Twitter‘ı kullanmaya başlamadan önce başka bir konuda da hatırlatma yapmam gerekiyor. Twitter microblogging kavramını karşılayan servislerden birisi yani Twitter‘a üye olduktan sonra varsa blogunuzda eskisine göre daha az yazı yazabilirsiniz. Demedi demeyin!

Ayrıca üye olduktan sonra beni takip etmek isterseniz twitter.com/ugursamsa adresini açtıktan sonra ‘Follow’ butonuna tıklamanız yeterli.

Not : Twitter hesabınızı Facebook‘daki eklentiyi kullanarak Facebook‘a bağlayabilirsiniz. Böylelikle Twitter‘da güncellediğiniz durumunuz Facebook’da da otomatik olarak güncellenecektir.

3 Comment

  1. Twitter,Facebook vs. kullanmıyorum kişisel bilgilerimin satılmasına izin vermem.

  2. Enes seninki de bir bakış açısı ama ben katılmıyorum sana. İstersen hesaplarını gizli (private) yapabilirsin ve bu ağların senin iznin dışında bilgilerini satacaklarını düşünmüyorum.

  3. esraycr says:

    benim facem var,ilk başlarda eğlenceli gibi gözüksede sonra laçkalaşıyor :D aynı videolar dönüp duruyor :D

Bir cevap yazın