Paypal – Kredi Kartı Kullanımı

2 gün önce Paypal’a kredi kartımı bağladım ve kullanırken biraz problem yaşadım. Eğer kredi kartınızı paypal’a bağlayıp, kullanmayı düşünüyorsanız ve yazı yardımcı olacaktır.

Şöyle ki; kredi kartınızdan paypal’a para aktarma gibi bir seçenek yok. Normal banka havalesi yapabiliyorsunuz sadece. Kredi kartınızı kullanmak için ödeme sayfasına geldiğinizde ödeme seçeneklerinde değişiklik yapmanız gerekiyor. Örneğin benim 200$’lık ödemem vardı ve paypal’da 90$ vardı. Kalan 110$’ı kredi kartımdan çektirmiş oldum. Ödeme sayfasında ödeme seçenekleri bölümü çıkıyor, oradan değişiklik yapabiliyorsunuz. Örneğin paypal hesabından hiç çektirmeyip direk kredi kartından çektirebilirsiniz. Benim gibi yarım saat paypal’a para aktarmaya çalışmazsınız (:

6 Comment

  1. Tecrübe, tecrübedir :)Aklımızda bulunsun.

  2. ben dedim sana ödeme şeklini değiştir oradan sadece kredi kartı ile ödeme var diye ama dinlemedin :)

  3. ilter says:

    ödeme seçeneklerini nereden değiştiriyoruz paypaldan mı yoksa satın alacağımız siteden mi bendede aynı sorun var rapid alacağım fakat ödeme yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  4. ilter, paypal sayfası üzerinden değişikliği yapmanız gerekiyor, kredi kartını tanımladıysanız ve paypal hesabınızda para yoksa direk karttan çekme seçeneği geliyor.

  5. faruk says:

    kredi kartından para çekerken paypal ne kadar komisyon alıyor_?

  6. @faruk, komisyon almıyor diye biliyorum ben. Benden şimdiye kadar herhangi bir komisyon kesmedi…

Bir cevap yazın