Geriye Dönüp Baktığımda…

Son günlerde blog’um değişiklikler yaşamakta. En önemli değişiklik http://ugursamsa.ugurs.com’dan www.ugursamsa.com’a taşındım. Şu anda eski adrese giren kullanıcılar herhangi bir yazıya tıkladıklarında buraya geliyorlar. Onun dışında diğer adres 02.04.2008 tarihine kadar açık kalacak ve sonrasında kapatacağım. Bu zamana kadar umarım tüm ziyaretçilerimi bu tarafa çekmeyi başarırım.

İkinci büyük değişiklik ise temada yaptığım değişiklik. Temadaki değişiklik için en iyi zaman taşıma işleminin olduğu zamandı. Ben de bu zamanı kullandım. Şu anda tepede bir araba resmi bulunmakta. Bu resmi en kısa süre içinde değiştireceğim. O bölüme Canon Eos 350D makinemle çektiğim bir fotoğraf yerleştirmeyi düşünüyorum. Bu arada Canon’umu yeni aldım. Onunla ilgili bir yazıyı ilerleyen günlerde yazacağım.

Gelelim bir diğer değişikliğe. Kategorilerde düzenleme yaptım. Düzenleme yaparken gördüm ki oraya da gereken önemi vermemişim. Tek yazı için oluşturduğum kategoriler olmuş. “Deneme” diye bir kategori vardı düşünün.Blog’umdaki değişiklikler sadece bunlarla sınırlı değil. Artık içerikte önemli düzeyde değişecek. Daha kaliteli yazılar bulacaksınız sitemde. İtiraf ediyorum ilk zamanlarda ziyaretçi sayımın artması için birçok şey yaptım. Bunlardan bazıları çok tasvip( Bir düşünce veya davranışın doğru olduğunu belirtme, onama, uygun bulma. ) etmediğim davranışlardı. Fakat ziyaretçi sayısının artması o zamanlar en öndeydi. Bu arada yanlış anlaşılmaları önlemek için hemen belirteyim. Ziyaretçi sayısının artmasını sağlarken yaptığım şeyler arasında kesinlikle çalmak yok. Sitedeki tüm yazılar bana ait. Bugün bana “Uğur bey kaynak belirttiğiniz için teşekkürler” deniyorsa bu bizim ne halde olduğumuzu göstermektedir. Yanlış anlaşılmasın yoruma sözüm yok fakat bu durum o kadar alışmadığımız bir durum olmuş ki biri kaynak belirttiğinde teşekkür etme ihtiyacı duyuyoruz. Bu durum gerçekten üzücü.

Son olarak bu yazıyı yazma nedenim bu yazının bir dönüş noktası olmasıdır. Madem ki “İlk cümle önemlidir” bu da benim ilk cümlem olsun. İleride geriye dönüp baktığımda “iyi ki bu yazıyı yazmışım ve yazılarıma çeki-düzen vermişim” demek dileğiyle.

7 Comment

 1. yeni site, yeni anlayış hayırlı olsun :) Temayı ilk gördüğümde güzel demiştim ama bu halini pek sevmedim, font-size çok büyük şuanda.

  Yazı tipi ssönmez vari olmuş :P Sanki o yazıyor gibi geliyor bu yazı tipini görünce :P

  Tema güzel, bir de font-size küçülse tam süper olacak

 2. Hüseyin yazı boyutunu küçültmüştüm. Ofiste çok küçük demiştin. Sen dedin diye büyüttüm yine olmamış diyorsun :)

  Şaka bir yana şöyle bir durum var. Biz pardus kullandığımız için bu kadar büyük görünüyor diye düşünüyorum. Windows kullanıcıları daha küçük görüyor sanırım.

 3. css dosyanda

  body { background: #e7ffcb; color: #444; font: 62.5% Georgia, “Times New Roman”, Times, serif; text-align: center; }

  bu satırı şöyle yaparsan bir standart yakalayabilirsin belki

  body { background: #e7ffcb; color: #444; font: Georgia, “Times New Roman”, Times, serif; text-align: center; text-size: 10px; }

 4. css dosyanda

  body { background: #e7ffcb; color: #444; font: 62.5% Georgia, “Times New Roman”, Times, serif; text-align: center; }

  bu satırı şöyle yaparsan bir standart yakalayabilirsin belki

  body { background: #e7ffcb; color: #444; font: Georgia, “Times New Roman”, Times, serif; text-align: center; font-size: 10px; }

 5. bu yorum ve üstteki yorumumun üstündeki yorumum silinebilir :)

 6. Sorun değil Hüseyin. Belki birilerinin işini görür. Her ne kadar benim tema hakkında yazmış olsan da fikir verebilir insanlara. Değişiklik yaptım sitede. Sence şu an nasıl? 1.4em olan boyutu 1.2em yaptım.

 7. yusuf says:

  arkadaşlar ben bir askeri kamu kurumunda çalışıyorum bizim buradaki sisteme bir duvar örmüşler ki hiçbir şekilde aşamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın