Can Dündar’ın Yazısı ve Sergen’in Transferi

Dün Can Dündar’ın köşe yazısını okurken bunu daha çok kişi okumalı diye düşündüm. Can Dündar yazısında Live Earth organizasyonunu nasıl zorluklarla aldığımızı ve ne kadar kolay vazgeçildiği yazmış. Türkiye’nin neler kaybettiğini yazmış. Bunları önceden tahmin edemeyen ya da bile bile iptal olmasını sağlayan zihniyetin şu an bizi yönettiğini düşünmek gerçekten korkutucu. Türkiye’deki saf kesim yüzünden daha çok hatalar yapılacaktır. Oylarını kime verdiklerini bilmeden oy verenler maalesef ülkemizi kötüye götürüyorlar.

Ayrıca yine siyaset ile ilgili bir haber var. Ama bu sefer işin içine siyaset de girmiş. Sergen Yalçın’ın Eskişehirspor’a transferinde Kemal Unakıtan rol oynamış. Sırf oy toplamak için. Bunun yanında transfer parasının nereden geldiğini de düşünmek lazım. Kimin parasıyla at koşturuyorlar bunlar?

Bu konu ile ilgili duyduğum başka bir şey de Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim konuşmalarını yapmaya başbakanlık özel uçağı ve başbakanlığın getirdiği diğer yetkileri kullanarak gitmesi. Tamam Erdoğan şu an başbakan olabilir ama yaptığı işin başbakanlıkla ilgisi yok. Ülkemize bir katkı sağlamıyor. Benim paramla nasıl seçim konuşması yapmaya gidebilir!!!

Yazı ile ilgili linkler:

Can Dündar : Live Earth nasıl kaçtı?

Sergen’in transferi futbol dünyasını karıştırdı.

Bir cevap yazın