Bu sıcak günlerde neler oldu?

Uzun süredir blog ile ilgilenemiyordum. Yoğun ve sıcak günlerin ardından biraz rahatladım diyebilirim. 4-15 Haziran arasında finallerim vardı. Sınav dönemi gerçekten iyi geçti. Tabi biyoloji sınavı hariç. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da biyolojiden kalmanın mutluluğunu yaşadım. Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin saçma-sapan sistemi sayesinde bu sıcaklarda yaz okulunda olacağım. Mersin Üniversitesi’nde yaz okuluna kayıt oldum. Yaz okuluna kayıt sırasında da fakültem bana baya zorluk çıkarttı.

Aslında fakültemi ve bölümümü seviyorum. Bundan sonraki nesillerin de sevmesi için fakülteye elinden iş gelen, bir şeyleri değiştirebilen yöneticilerin gelmesi şart. Gidişatı çok iyi görmüyorum. Geçen yıl biyolojiden 84 ortalama ile kaldım. Final sınavından 100 almıştım. 84 ortalamaya sahip bir öğrenciyi başarısız gören sistemden ne beklenebilir ki!!! Aslında buraya okkalı bir küfür iyi giderdi ama neyse. Çok sinir oluyorum bu duruma. Bu sistemin Avrupa Birliği’ne yaranmak için kabul edilmesi de cabası. Başımıza ne geliyorsa Avrupa Birliği’ne girmeye çalışmamızdan geliyor sanırım. Onların istediklerini tam olarak yapamıyor ve yüzümüze, gözümüze bulaştırıyoruz. Canımızı daha fazla sıkmayalım en iyisi. Pazartesi yaz okulu başlıyor. Umarım başarılı olurum.

26 haziranda Mersin’e geldim. Bu yazı Mersin’de geçireceğim. İzmir’e göre burada hava serin. Özellikle evimiz çok güzel esiyor. Beklerim : )

3 Comment

 1. Emel says:

  Sıcaklar insanı kesinlikle daha asabi yapıyor, hele bir de sorunlar çıkınca günler iyice çekilmez oluyor.
  Samsun İzmir’e kıyasla çok sıcak değil ama bizim ev sıcağı öyle bir çekiyor ki, özellikle de benim çalışma mekanım sıcaktan bayılmalık bir ortam. Davetini değerlendirebilirim :)

 2. JaMaL says:

  :) sanki hava biraz daha soğudu burada :p eğer geleceksen adsense parasını klimanın ilk taksitine ayırabilirim :D

 3. Emel says:

  :)

Bir cevap yazın