Blog Ödülleri 2008

Blog camiası oscar ödüllerini dağıtmaya hazırlanıyor. Bloglama ile blog’lardaki reklamlara el atan ekip Blog Ödülleri altında çeşitli kategorilerde en iyi Türkçe içerikli blog’ları belirleyecek. Yarışma yılda bir kez düzenlenecek ve mayıs ayının ilk yarısında olacak. Yarışmanın katılım bilgileri aşağıdaki şekilde:

Blog Ödülleri‘ne kayıtlar 01 Nisan 2008 tarihinde başlayacak ve 15 Nisan 2008 gecesi sona erecek. Aynı gece başvuruların sona ermesiyle birlikte oylama süreci başlayacak. 15 günlük süreçte de internet kullanıcıları kategorilerdeki sevdiği bloglara oy vererek onları üst sıralara taşıyacak.

Daha detaylı bilgi için sizi Blog Ödülleri’nin blog’una yönlendiriyorum : Blog Ödülleri nedir?

Yarışma hakkında söyleyeceklerim bittiğine göre asıl konuya geçebilirim. Hüseyin bir mim başlattı. Her blog sahibi kendi ödüllerini dağıtsın dedi. İşte benim oscar’a layık gördüğüm blog’lar:

1 – Güneşin Tam İçinde

Bu tarz bir ödül töreninde birinci sırayı tabi ki Süleyman Sönmez’in almasını isterim. Türkçe blog’cular arasında işini en çok ciddiye alan, blog’unu üstlerde tutmayı başaran başka birini daha tanımıyorum. Yazısının sadece 100 kişiye ulaşacağını bilse de onun üzerinde saatlerce araştırma yapmaktan çekinmeyen birisi. Umarım dünyamı her zaman bir güneş gibi aydınlatmaya devam eder.

2 – Osman S. Börütecene

İşini ciddiye alan bir başka blog yazarı. Aynı zamanda yaşam koçu. Çok kaliteli yazılara imza atıyor. Güzel tespitlerde bulunuyor. İkincilik ödülüm Osman’a gidiyor.

3 – Tekmetokat

Son aylarda light sürümü ile devam etse de Okan da vazgeçilmezlerim arasında. Özellikle eski yazılarında (uzun yazılarda) duygulandığım yeri geldiğinde göz yaşlarıma hakim olmamadığım zamanlar oldu. Okan’ın da yolu açık olsun.

4 – Webrazzi

İnternetteki gelişmeleri takip ettiğim, internet dünyasındaki gelişmeleri sene başından tahmin eden blog :)

5 – Ferruh Mavituna

Özellikle web güvenliği konularında çok güzel yazılara yer veren, aralarda güzel oyunlardan bahseden ama oyunlara bağımlı olmayan insan.

Benim ödüllerim bu şekilde. Şimdi mim’i birilerine paslamam gerekiyor. Hakan, Erdal ve Nahnu umarım pasımı gole çevirirsiniz.

3 Comment

  1. Erdal says:

    Ne zamandır mim yazmıyordum. Bu yazıya canım yazmak istedi ama diğer mim gönderenlere ayıp olmasın diye buraya yorum olarak gireyim istedim.

    Sıralama yapmak istedim, yalnız 5’i geçti :)

    Sesli Blog, Güneşin Tam İçinden, Hakiki Vepa, Ekonomi Türk, Mert Ulaş, Nahnu, Sinan Yüce ve Webrazzi

  2. Teşekkürler Erdal. Mim konusunda haklısın ve sorun değil. Bir de 5 ile sınırlı değil zaten. Mim’i başlatan Hüseyin de 5’ten fazla yazmış.

Bir cevap yazın