30 saniyede bir

Bugün Nestle’nin 30 saniyede bir kampanyasına katılmak için sitesine girdim. Sitenin kodlamasında şöyle bir hata yapılmış. Kampanyaya 12.00 ile 20.00 arası katılınabiliyor. Ben 12.00’den önce şifreyi denediğim için bana bu kuralı hatırlattı : ‘Kampanyaya şu saatler arasında katılabilirsiniz’ şeklinde. Sonrasında kodu tekrardan denemek istediğimde ise bu kod daha önce kullanılmıştır hatası verdi. Yani kampanyaya katılmamış olan şifreyi kampanyaya katılan şifrelerin olduğu veritabanına kaydetmiş bile. Büyük bir firmada ya da TV’de reklamı dönen bir kampanyada olmaması gereken bir hata.

30 saniyede bir web sitesinde ise iletişim bölümünde sadece telefon var. İletişim formu olsaydı oradan yazacaktım ama şimdi telefonda karşıma bir muhattap çıkana kadar 10 dakika geçer. Bu yüzden aramaktan da vazgeçtim.

3 Comment

  1. MonteCito says:

    Bence başlıbaşına kötü bir uygulama. Birkaç kez denedim sonra ümidimi kestim. Bir kere ben de saatinden önce girmiştim ama aynı numarayı tekrar kabul etmediğini hiç farketmemiştim. Bu bir hata mı yoksa bir hinlik mi tartışılır :)

  2. Evet çok haklısın. Bize göre bir hata ve onlar bunun farkındadırlar büyük ihtimal :)

  3. Çok kötüymüş.

Bir cevap yazın