2010 Haziran Öğretmen Atamaları

MEB 2010 yılının başında Haziran 2010’da 10.000 kadrolu öğretmen ataması yapacağını açıklamıştı. Bugün bu atamalar için kılavuz yayınlandı. İlk yapılan atamada ilk kez sözleşmeli ya da kadrolu olarak atanacaklara verilecekti başvuru hakkı ama şimdi görüyorum ki halihazırda sözleşmeli öğretmen olanlar da kadro için başvurabilecek. Yani MEB yine yapacağını yaptı. Tekel işçilerine destek olacak, atanamayan öğretmenleri de susturmuş oldu. Kandırmadan başka bir şey değil. Zaten sözleşmeli diye bir şey kalmayacak, herkesi kadrolu yapacağız diye açıklamayı 2009 Ağustos’ta yapmıştınız. Sözleşmelileri direk kadroya geçirsenize, daha neyin atamasını yapıyorsunuz!

Ayrıca MEB atama öncesi okullardan hangi öğretmenlere ihtiyaç olduğunu belirlemelerini istiyor. Benim bölümüm Bilişim Teknolojileri en çok ihtiyaç duyulan 3. bölümken, alım sayılarına bakıldığında 13. sırada yer alıyor. Hangi küfürü etsem az kalır sanırım! Bana bu dönemde de atama görünmüyor. Ağustos ayında askere gidiyorum ve dönüşte de İngiltere’ye yerleşmeyi planlıyorum.

Kılavuzu indirmek için tıklayın : 2010 Haziran Öğretmen Atama Kılavuzu

3 Comment

  1. nesly says:

    YA HALA HÜKÜMETİN NASIL OLDUĞUNU ANLAYAMADINIZ MI? SADECE BU HÜKÜMET İÇİN SÖYLEMİYORUM,BAŞA GELENLER NEDENSE ÖĞRETMENLERE GEREKEN ÖNEMİ VERMİYOR… OKULLARIN YARISINDAN FAZLASI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERLE( ÖZELLİKLE DE ÖĞRETMENLİK EĞİTİMİ ALMAYAN İNSANLARLA) DOLU… YERİ GELDİĞİNDE EĞİTİM EN ÖNEMLİ ŞEY DEMESİNİ BİLİYORLAR AMA NEDENSE BU EĞİTİMİ VERECEK OLAN ÖĞRETMENLERE GEREKEN ÖNEMİ VERMİYORLAR… HER DEFASINDA BİR ŞEYLER SÖYLEYİP UMUTLA ATANMAYI BEKLEYEN BİNLERCE ÖĞRETMENİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATIYORLAR… YANİ YAPTIKLARI AĞZA BİR PARMAK BAL ÇALMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL…

  2. forum says:

    Pagerank güncellemesine baktım ama :D Neyse

  3. imsak says:

    bu seferki atamalar gerçekten iyi

Bir cevap yazın